З моменту заснування компанії WALA тут використовують ритмічні процеси, за допомогою яких виробляються водні екстракти рослин без додавання спирту. Чому ритмічний процес так для нас важливий, читайте тут.



Ми обробляємо рослини з тією ж ретельністю, з якою підходимо до вирощування натуральної сировини. Це передбачає багато ручної праці і турботу про те, як найкращим способом зберегти цілющі сили діючої речовини для тієї чи іншої рецептури. Ми застосовуємо як процеси, прийняті в гомеопатії, так і класичні фармацевтичні підходи. До цього дня ми використовуємо ритмічні процеси, унікальні для WALA, які розробив доктор Рудольф Хаушка.
Відкриття лікаря Хаушка: водні екстракти лікарських рослин
Чи можна без використання консервируючої дії спирту отримати і зберегти цілющу силу рослин? Вивченням цього питання доктор Рудольф Хаушка (1891-1969) займався в 1920-х роках, коли був молодим хіміком. Його робота була успішною. Надихнувшись бесідами з лікарем Рудольфом Штайнером (1861-1925), до нього ввійшли в процес виробництва чергування світла і темряви, тепла і холоду, руху і спокою – природні ритми життя для природного процесу консервації. До сьогоднішнього дня при виробництві водних екстрактів лікарських рослин, які ми називаємо первинними настоями, використовується саме ритмічний принцип. Він міститься і в назві компанії з моменту її заснування в 1935 році: Wärme-Asche-Licht-Asche, що означає “Тепло – Попіл – Світло – Попіл” – WALA.


Для компанії WALA характерно об’єднувати ручну працю і роботу точної техніки, природні ритми й автоматизовані процеси. Лікар Рудольф Хаушка дав початок цьому підходу: він з однаковою самовіддачею був хіміком і спостерігав за природою. Таким чином він зміг створити процес, завдяки якому екстракти рослин вдається отримати і зберегти без застосування спирту. Він об’єднує ручну роботу і природні ритми, та при цьому є частиною сучасного виробничого процесу.
Сировина для виробництва препаратів WALA
Не тільки вибір натуральних діючих речовин, але і їх якість відіграє важливу роль у виробництві кожного з наших препаратів. Тому ми перевіряємо походження сировини, його чистоту і зміст необхідних речовин, коли мова йде про рослини. Наскільки це можливо, ми використовуємо рослини з місцевостей, де дотримуються принципів органічного вирощування, або з контрольованого збору дикорослих рослин, а при виборі мінеральної сировини беремо до уваги такі фактори, як умови видобутку і сусідні породи. У нашому власному саду ми вирощуємо близько 150 рослин, забезпечуючи весь процес – від посіву до збору врожаю. Ми вкладаємо в це особливі зусилля, визначаючи для кожного виду рослин відповідального співробітника. Наприклад, про Огуречнік (Borago officinalis) піклується Бернхард Ерманов, керівник нашого саду.

Від вихідної діючої речовини до первинних настоянок, есенцій та інших препаратів
Залежно від рецептури, ми вибираємо спосіб обробки: віджимаємо, відварюємо, розтираємо, робимо водну або масляну витяжку – це залежить від того, яким способом найефективніше можна отримати цілющу силу сировини. Ритмічні процеси практично завжди грають важливу роль в процесі обробки. Приклад – виробництво водних екстрактів в нашій лабораторії, розташованій поруч з садом. Тут свіжозібрані лікарські рослини очищають вручну, відбирають і готують для подальшої обробки. Залежно від рецептури, ми використовуємо цілі рослини (planta tota) або їх частини – наприклад, квіти, листя і стебла, насіння або коріння. Всю роботу ми робимо з розумом і серцем.

“Робота в лабораторії WALA чимось нагадує роботу музиканта: тільки постійне повторення дає можливість напрактикувалися і, в результаті, отримати задоволення від роботи “. Ернст Зелінгер, який сказав це, знає, про що говорить: більше 25 років він очолював лабораторію WALA в місті Еквельден.
Зараз крім лабораторії в Еквельдене, що існувала з самого початку, відкрита ще одна лабораторія в місті Розенфельд, в 100 км на південний захід від головного офісу компанії WALA. Крістіан Райхле в Розенфельд і Штефан Хіршбергер в Еквельдене відповідають за роботу лабораторій. Їх співробітники протягом року проводять близько 150 різних первинних настоїв з 118 видів лікарських рослин: ретельно вручну вони перебирають коріння, листя, стебла, плоди і насіння рослин, очищають їх і подрібнюють. Після розведення у воді рослини проходять ритмічну обробку, яка в цілому триває сім днів. Такі полярні стани, як світло і темрява, спокій і рух, тепло і холод впливають на рослини. Первинні настої, отримані відповідно до правил Гомеопатичної фармакопеї (Homöopathisches Arzneibuch (HAB), можна зберігати без додавання спирту. Їх зберігають не менше шести місяців, перш ніж використовувати для виробництва препаратів WALA.

У лабораторіях по переробці лікарських рослин знаходять компроміс два фактори: з одного боку, це постійний ритм обробки, відповідний природному ритму руху сонця, з іншого – різні властивості рослин, а також роль співробітників в процесі. “Етапи роботи, в принципі, завжди однакові – їх слід дотримуватися точно і ретельно, щоб первинний настій мав необхідні властивості. Однак робота в лабораторії не відбувається рутинно. Адже кожна рослина має свої особливості. Через це кожна з них вимагає окремого підходу в обробці “, – пояснює Штефан Хіршбергер.
У лабораторії Еквельдена працюють близько 20 осіб, в Розенфельд – 9 співробітників, що виконують різну роботу, займаючись обробкою землі, біологією, хімією і соціальними питаннями. Всі співробітники отримали різну освіту, але об’єднує їх те, що обов’язково має бути у кожного, хто зайнятий у виробництві екстрактів рослин в рамках процесів WALA: інтерес до рослин і корпоративне єдність.
В роботі чергуються ранкові і вечірні зміни. За годину до сходу сонця працівники ранкової зміни відкривають шафи з підігрівом, в яких рослини знаходяться при температурі близько 37 ˚. Водні розчини рослин отримують доступ до сонячного світла, їх охолоджують крижаною водою і перемішують. Через годину після сходу сонця працівники ранкової зміни знову повертають рослини в шафи з підігрівом, і там вони залишаються до моменту, поки працівники вечірньої зміни незадовго до заходу сонця знову їх відкриють, охолодять і перемішають. Через три з половиною дня рослинну основу віджимають. Частина рослинних залишків викладають для просушки, а потім спалюють. Ще через три з половиною дня проводиться другий етап фільтрації і наповнення ємностей. У цей момент в субстанції додається точно зважену кількість виробленої заздалегідь рослинної золи.
“Влітку, коли сонце встає рано, у ранкової зміни робочий день закінчується після обіду. Так організовано роботу в лабораторіях по обробці рослин “, – розповідає Штефан Хіршбергер.
Весь процес обробки заснований на складному плануванні. Свіжі лікарські рослини повинні бути певної стадії зрілості. Деякі процеси, такі як дозрівання або цвітіння, важко зупинити, адже вони залежать від погодних умов. Тому необхідні ретельне спостереження і швидка реакція. Тут в буквальному сенсі разом працюють людина і природа.
Виробництво лікарської композиції
Наші первинні настої і екстракти, відвари і соки – за невеликим винятком не є готовими препаратами. Вони неодноразово переробляються, наприклад, за допомогою гомеопатичного розведення – потенціювання. У різних рецептах ми об’єднуємо по-різному оброблені речовини для складання композиції, про що свідчить позначення “comp.” в описі препарату. Препарати, що містять композиції з діючих речовин, характерні для антропософской медицини. Композиція – це завжди більше, ніж просто сума окремих діючих субстанцій. Завдяки їй народжується комплекс, адресований людині в його цілісності – фізичної, психологічної та духовної.

Препарати WALA отримують завдяки ретельному вибору сировини, його обробці і поєднанню бездоганного походження і високої якості.
При потенціюванні речовини змішують в згаданих співвідношеннях і при цьому ритмічно струшують. Широко поширене так зване D-розведення. “D” означає “decem”, по-італійськи “десять” – це співвідношення 1:10. Ми беремо, наприклад, 1 частина первинної настоянки арніки і змішуємо її з дев’ятьма частинами води, щоб отримати розведення D 1. Якщо розведення D 1 ще раз розвести з 9 частинами води і струснути, отримаємо розведення D 2. Таким чином ми отримуємо все більше високі розведення. Речовини, які не можна розвести у воді, наприклад, мінерали, таким же чином розводять з молочним цукром.
Різні форми препаратівWALA
Коли фаза отримання і обробки вихідних діючих речовин, а також створення композиції з отриманих лікарських екстрактів завершена, фармацевтичну композицію переводять в кінцеву лікарську форму. Ми працюємо відповідно до сучасних технологічних процесів, дотримуючись суворих правил гігієни, що застосовуються до виробництва лікарських препаратів. Серед понад 900 препаратів, які ми пропонуємо, представлені такі форми як мазі, гелі, свічки, настоянки, очні краплі, масла, розчини для ін’єкцій, капсули і драже. Це широкий асортимент для зовнішнього застосування і прийому всередину, які можна підібрати для лікування безлічі симптомів в різні періоди життя людини. При цьому препарати WALA розроблені таким чином, що можуть доповнити інші терапевтичні методи. Тобто, можна комбінувати звичайні препарати класичної медицини і антропософські препарати.

Драже – це маленькі кульки сахарози, що містять потенціювану діючу речовину. Зазвичай мова йде про розчин спирту, яким просочують драже. Однак в препаратах WALA це не так: ми покриваємо – глазуруємо – драже цукровим розчином, що містить потенційовані діючі речовини. Наші драже можна відрізнити по доповненню “velati”, яке означає “покритий”. Такий спосіб виробництва драже дозволяє нам повністю відмовитися від застосування спирту і використовувати препарати в терапії дітей, вагітних і годуючих. З гігієнічних міркувань необхідно уникати контакту драже з руками, а для підрахунку драже і прийому препарату по можливості використовувати кришку від флакона з препаратом.
