Штучний інтелект аналізує кашель людини і вчиться діагностувати COVID-19

11.12.2020

Кашель може мати різну частоту, періодичність, інтенсивність, бути як продуктивним (з відходженням мокротиння), так і непродуктивним (без мокротиння). Характер кашлю разом із анамнезом хвороби, оглядом і аускультацією (вислуховуванням органів дихання), а також лабораторними дослідженнями допомагає встановити правильний діагноз.

На основі штучного інтелекту було розроблено алгоритм, який вміє аналізувати кашель людини і, спираючись на отримані дані, підтверджувати захворювання COVID-19. Цю розробку запропонували вчені Массачусетського технологічного інституту в США. Алгоритм аналізував кашель під час випробувань, і в 98% випадків виявив захворювання у людей, які напередодні отримали позитивний результат тесту.

При COVID-19 кашель пацієнта має специфічне забарвлення. Наше вухо не може почути ці звуки. Дослідники використовували нейронні мережі. В експерименті оцінювали силу голосу, дихальну активність та емоційний стан пацієнта.

Зараз розробники нейроалгоритму очікують схвалення дослідження на законодавчому рівні. У подальших планах – створити додаток, який допоможе попередньо перевіряти, чи інфікована людина. Автори дослідження сподіваються, що розробку можна буде з успіхом використовувати в широкій практиці.

Одним із препаратів, який чинить системну лікувальну дію при кашлі, обумовлену взаємним потенціюванням активних компонентів, є гомеопатичний препарат Бронхо Плантаго Глобулі Велаті від німецької компанії WALA. Драже Бронхо Плантаго Глобулі Велаті полегшують напади кашлю різного походження, стимулюють відходження мокротиння. Лікарський препарат містить активні натуральні компоненти:

  • Подорожник звичайний (Plantagolanceolata) має протизапальну дію і регулює утворення слизу в бронхах.
  • Водяні коноплі (Eupatoriumcannabinum) сприяє розчиненню слизу в дихальних шляхах.
  • Бріонія (Bryoniacretica) заспокоює подразнені слизові оболонки і зменшує напади кашлю.
  • Натуральний сульфід заліза (пірит) збереже голос, позбавить хрипоти.

Ефективність лікарського препарату Бронхо Плантаго Глобулі Велаті при кашлі доведена медичними дослідженнями та досвідом застосування практикуючих лікарів. Препарат можна застосовувати в будь-якому віці. Він зручний для прийому як на роботі, так і вдома.

Замовити німецький комплексний гомеопатичний препарат Бронхо Плантаго Глобулі Велаті можна тут.