Компанія WALA дбає про охорону довкілля

22.12.2020

На початку XXI століття Європейське агентство з навколишнього середовища (ЕЕА) почало говорити про негативний вплив активних фармацевтичних субстанцій на довкілля. Було протестовано вплив на екологію 713 лікарських засобів. У Німеччині під час проведеного дослідження з’ясувалося, що з медичних установ щороку утилізують до 16000 тонн лікарських засобів, близько 80% яких буквально зливають в каналізацію або викидають зі звичайним побутовим сміттям. Водночас, фармацевтичні відходи в довкіллі негативно впливають на екосистеми.

Проблема більш ніж актуальна, адже в усьому світі застосовується близько 4000 фармацевтично активних інгредієнтів. У довкіллі найчастіше зустрічаються залишки знеболювальних, антибіотиків, гормонів, гіполіпідемічних та протиепілептичних препаратів. З 2001 року виробники лікарських засобів зобов’язані перевіряти вплив своїх препаратів на довкілля. Однак ця вимога не поширюється на випущені давно медикаменти, тому для них досі немає граничних допустимих значень забруднення.

Влітку 2017 року робоча група компанії WALA «Фармацевтичні та косметичні засоби» замовила дослідження, в межах якого діючі речовини, що використовуються для створення препаратів, перевірили на ступінь шкоди для навколишнього середовища. Проект реалізувала компанія Hydrotox GmbH з Фрайбурга – незалежна лабораторія екотоксикології та захисту води. Тест, проведений з використанням стандартизованого методу, підтвердив здатність до повного біорозкладання висококонцентрованого водного екстракту арніки, який входить до складу деяких лікарських засобів WALA. Це означає, що материнська настоянка арніки не впливає на нашу екосистему. Нагадаємо, що материнська настоянка є водним екстрактом лікарських рослин, збереженим шляхом ферментації.

Для нас дуже важливо знати, що препарати, вироблені компанією WALA, не забруднюють довкілля та водні ресурси, ступінь забруднення яких зростає, зокрема, через залишки фармацевтичних компонентів.

Рослини арніки, які переробляються в лікарські засоби WALA, отримані з сертифікованого дикого збору і в рамках нашого проекту співробітництва в Шварцвальді.

Залишки фармацевтичних препаратів у довкіллі, особливо у воді, мають екологічні та економічні наслідки, зокрема, порушується ріст рослин і водоростей, у тварин страждає репродуктивна функція. Німецькі та європейські очисні споруди не можуть впоратися із залишками хімічних продуктів. У поверхневих водах Німеччини екологи виявляють близько 150 активних речовин, наявність яких у воді загрожує людям наслідками, які ще належним чином не досліджені.

Збільшення тривалості життя та досягнення медицини мають зворотну сторону: зростає застосування лікарських препаратів. При цьому дослідження підтверджують, що половина всіх ліків призначається, розподіляється чи реалізується неналежним чином, що вкрай негативно впливає на дику природу й екосистему. Без адекватних заходів реагування на ці процеси проблема буде лише загострюватися.

«Від природи для людей» – головний принцип роботи компанії WALA з моменту її заснування в 1935 році. В основі його реалізації – використання природних компонентів, отриманих в результаті органічного землеробства. Лікарські препарати WALA позитивно впливають на екологію. Щорічно компанія оцінює прямий і непрямий вплив на довкілля і приділяє багато уваги екологічній складовій своєї роботи. Ми враховуємо такі аспекти, як енергія, упаковка, сировина, вода, викиди та загальний вплив продукції на довкілля.