Гомеопатія ефективна: нові результати досліджень

03.02.2021

Гомеопатія – один із напрямків медицини, якому довіряють в Німеччині вже багато десятиліть. Причина і в ефективності гомеопатичних препаратів при багатьох захворюваннях, і в прихильності німців до гомеопатії через її німецьке “походження”, адже засновник цього терапевтичного методу – німецький лікар і фармацевт Самуель Ганеман. Крім того, наука регулярно отримує підтвердження ефективності гомеопатичних засобів. Одне з останніх – дослідження, проведене для страхової компанії Securvita Krankenkasse. Його провели фахівці Лейпцігського форуму охорони здоров’я (це інститут, який спеціалізується на дослідженнях в галузі охорони здоров’я). Зазначимо, що застосування гомеопатичних препаратів у багатьох випадках передбачене полісом обов’язкового медичного страхування в Німеччині, як і лікування у лікарів-гомеопатів.

У межах дослідження були вивчені дані договорів страхування компанії Securvita, укладених із Національною асоціацією лікарів обов’язкового медичного страхування (KBV). За умовами таких договорів, пацієнти, застраховані в Securvita, отримували консультації у лікарів, які працюють в системі обов’язкового страхування і мають додаткову кваліфікацію як гомеопати. У дослідженні були вивчені дані 15700 карт пацієнтів, які регулярно консультувалися у гомеопатів протягом трьох років або довше. Ця інформація порівнювалася з даними про пацієнтів, які не отримували гомеопатичного лікування.

За результатами дослідження, пацієнти, у яких терапія захворювання була доповнена гомеопатичним лікуванням, вимагали госпіталізації рідше, їм доводилося застосовувати менше ліків, а одужання наступало швидше, ніж у тих, хто не звертався по допомогу гомеопатів.

Позитивні тенденції стосуються як дорослих, так і дітей. Зокрема, у дітей частота призначення антибіотиків за три роки спостережень знизилася на 16,7% на тлі застосування гомеопатичних препаратів. За цей же період серед дітей, які не отримували гомеопатичного лікування, частота призначення антибіотиків зросла на 73,9%. Найбільш ефективним виявилася терапія із застосуванням гомеопатії дітей з нейродермітом, алергічними реакціями та астмою.

Дорослим, які лікувалися у лікарів-гомеопатів, знадобилося менше знеболювальних препаратів при комплексній терапії онкологічних патологій, натомість у групі порівняння число застосування знеболювальних у таких випадках зросло.

Дані на користь застосування гомеопатії пов’язані також зі статистикою госпіталізацій дорослих з депресіями. За три роки при застосуванні гомеопатичних препаратів кількість госпіталізацій знизилася на 9,8%, водночас серед тих, хто отримував тільки традиційне лікування, число госпіталізацій зросло на 32,6%.

Отримані дані – черговий доказ вигідного поєднання гомеопатії й традиційних методів лікування різних захворювань. Багато фахівців у своїй практиці об’єднують ці терапевтичні підходи. Результати дослідження говорять про те, що системам охорони здоров’я варто заохочувати лікарів у прагненні отримати додаткову освіту в сфері гомеопатії.