Проблеми з травленням

“Думками” в шлунку

Бувають дні, коли все збігається докупи: необхідність сприймати багато інформації, надмірний тиск, пов’язаний з успіхами чи дедлайнами, недостатність руху та нерегулярне, одноманітне харчування або звичка їсти “на ходу”. У таких ситуаціях баланс, в якому перебуває організм, швидко порушується, що призводить до втрати рівноваги. Це швидко відчувають кишечник та шлунок, що призводить до різних проблем із травленням.

Про те, що шлунку нелегко, свідчать, наприклад, метеоризм, відчуття тиску в шлунку, його переповненості або нудота. Гіркі речовини допомагають відновити гармонію в роботі травної системи, адже підтримують важливі процеси в організмі людини, не допускаючи їхніх порушень. Якщо присутній такий фактор, як нерегулярне харчування, гіркі речовини ще активніше допомагають відновити рівновагу.

Гіркі речовини як цінні помічники процесам травлення

У сучасному харчуванні дуже не вистачає гірких ноток. Через смакові пріоритети гіркі речовини були виведені з багатьох сортів овочів та фруктів. Однак вони є надзвичайно цінними помічниками для процесів травлення та обміну речовин.

Ще в роті гіркі речовини починають стимулювати вироблення шлункового соку, і в такий спосіб не тільки підтримують процес розщеплення продуктів у шлунку та кишечнику, а й допомагають організму краще засвоювати їжу. Крім того, вони привертають до себе увагу інтенсивним смаком. При проблемах із травленням гіркі речовини допомагають нормалізувати роботу травної системи, яка “збилася” з природного ритму, та повернути її до стану рівноваги.

Тирлич жовтий із саду цілющих рослин WALA

Немає іншої такої гіркої рослини, як тирлич жовтий (Gentiana lutea). Він росте не тільки на альпійських висотах, а й в саду цілющих рослин WALA. Тут ближче до кінця зими ми збираємо потужне коріння тирлича – саме в цей час, перед початком періоду росту, рослина має найбільше сили. Очищений, подрібнений и перетворений на екстракт, тирлич жовтий використовується при створенні препарату Джентіана Стомак Глобулі Велаті та інших наших засобів. .

Спокій в животі, спокій у думках – і навпаки

Між шлунком і думками багато спільного: страх перед іспитами, замовчувані проблеми та численні подразники, вплив яких ми відчуваємо щодня, можуть бути причиною проблем зі шлунком. Адже якщо сили шлунка використовуються для того, щоб перетравлювати психологічний “вміст”, для процесу перетравлення їжі їх майже не залишається.

Так само, як психологічні фактори впливають на травлення, так і травлення впливає на психологічну сферу. Ось чому збалансоване травлення є запорукою спокою в думках та загального благополуччя.

“Гіркі речовини повертають сили нашої свідомості, націлені на зовні, всередину, і ставлять нас у центр уваги”.
Юліане Рідель, аптекарка

Що можна зробити при проблемах із травленням

Маленькі поради, які сподобаються вашому шлунку
  • Їжте повільно: їжа стане якісно іншою, якщо ви будете виділяти для її прийому час, повільно жувати і усвідомлювати смак та насолоду від страв.
  • Можливо, ви від цього не в захваті, але вода, несолодкий чай та фруктові соки обтяжують наше травлення менше, ніж надмірне вживання кави, алкогольних напоїв та куріння.
  • Гіркі інгредієнти: обирайте овочі та фрукти із вмістом природних гірких речовин, наприклад, радиккйо (італійський цикорій), артишоки або грейпфрут. Приправи з гіркими нотками, наприклад, чебрець, шавлія, кардамон або імбир також містять гіркі речовини. На десерт можете дозволити собі шматочок гіркого шоколаду.
  • Вашому шлунку до вподоби ритмічність. А ритм, серед іншого, означає й паузи. Заплануйте регулярні перерви у повсякденній діяльності та між прийомами їжі. Адже шлунку потрібен спокій для травлення.
  • Корисно не лише для травлення: після їжі прогуляйтеся на свіжому повітрі, а під час тривалої роботи сидячи завжди через певні проміжки часу вставайте і рухайтеся.
  • Чиста рівновага: техніки релаксації дозволяють звільнити думки та допомагають скерувати більше сил на роботу травної системи.
  • Зберігайте тепло: напруження м’язів, наприклад, через охолодження, призводить до спазмів. Від цього також страждає травлення.
  • Препарат Джентіана Стомак Глобулі Велаті: ці драже містять цінні гіркі речовини, гіркоту яких можна відчути на смак. Вони підтримують травлення, сприяють розслабленню шлунка й кишечника і зменшують скарги на проблеми зі шлунком, спричинені стресом.

Наведені на сайті загальні рекомендації не є підставою для медичної самодіагностики або самолікування. Вони не заміняють консультації лікаря.

Відкрийте для себе різноманітність ліків
WALA