Гіркота: навіщо вона потрібна для травлення?

Методика вибору лікарського засобу заснована на природничо-гетеаністічно-феноменологічнному підході на прикладі препарату Джентіана Стомак Глобулі Велаті

Джентіана Стомак Глобулі Велаті

ПВиробник: Wala , Bad Boll, Deutschland. Склад: Gentiana Lutea , radix (Тирлич жовтий, корінь) водний екстракт(=D1), Arthemisia absinthium ex herba (Полин горький, трава) водний екстракт(=D1), Strychnos nux vomica e semine D4 (Блювотний горіх, насіння),Taraxacum officinale e planta tota (Кульбаба лікарська, вся рослина) водний екстракт (=D1).

Ботаника, феноменологическая картина

Gentiana Lutea

жорстка, щільна, приосадкувата багаторічна рослина заввишки досягає до 150 см, листя хрестоподібно розташовані навпроти один одного, великі, еліптичної форми, квітки яскраво-жовті. Корінь твердий, жорстковолокнистий, глибоко, міцно сидить в землі. Гіркота рослини максимально сконцентрована в корінні. Основна речовина -Амарогентін, глікозид, гіркий смак якого зберігається при розведенні 1:58000000. Використана частина – корінь, акцент на посиленні дії нейрочуттєвої системи в системі обміну речовин, процес жовчного міхура.

Taraxacum officinale

багаторічна трав’яниста рослина до 30 см, листя зубчасті, зібрані в прикореневу розетку, квітконосна стрілка соковита, циліндрична, повна всередині, корінь малогіллястий, стрижневий, квітки яскраво-жовті. Всі частини рослини містять густий білий молочний сік, гіркий на смак. Основа речовини – Холін, Сапоніни (стероїдні тритерпенові глікозиди), багата калієм. Частина, яку використовують – вся рослина, гармонізація процесів побудови (печінка) і руйнування (жовчний міхур) в системі обміну речовин.

Arthemisia absinthium

багаторічна трав’яниста рослина до 200 см у висоту, прямі слаборебристі стебла, гіллясті у верхній частині, листки довгочерешкові, перисторозсічені, стрижневий гіллястий корінь, квітки яскраво-жовті. Основні речовини – Абсинтин (гіркі глікозиди), Сапоніни, багаті калієм. Частина, яку використовують – трава, активація дії ритмічної системи кишківника.

Nux vomica

тропічне листопадне дерево до 15 метрів заввишки, листя овальні, шкірясті, блискучі, квітки дрібні, зеленувато-білі. Плід ягідноподібний, кулястий, яскраво-помаранчевий з твердою шкіркою, з міжплодником у вигляді безбарвної м’якоті, в якій міститься від 2 до 6 насінин. Основні речовини насіння-стрихнін і бруцин (індоловий алкалоїд). Частина, яку використовують – насіння, дія через процеси свідомості, ЦНС, («що посієш те й пожнеш») в області шлунково-кишкового тракту, постстресових порушеннях.

Біохімічні та фізіологічні аспекти в роботі системи обміну речовин відповідно до засоба, що використовують

Велике виробництво жовчі є умовою виділення холестерину з організму. Одним з ендогенних факторів підвищення холестерину в крові є його недостатнє розщеплення в організмі. Цей фактор істотний для тих, у кого ослаблена робота залоз і системи травлення. Брак утворення жовчних кислот призводить до непереносимості жирної їжі, слабкості травлення. Стимулювання жовчовиділення (гіркоти, якими багаті компоненти препарату Джентіана Стомак Глобулі Велаті цьому активно сприяють) призводить незабаром на 90% до зворотньої резорбції жовчних кислот в кишківнику, що відповідно підсилює ентерогепатичну (кишково-печінкову) циркуляцію жовчних кислот. Жовчний сік сам по собі є найсильнішим чинником утворення жовчі. Діяльність стимулює діяльність.

Активація і ритмування діяльності жовчного міхура через дієту і гіркоту, яку містять речовини, підсилює резорбцію заліза в кишківнику, що добре допомагає при лікуванні мікозів кишківника.

Принцип дії препарата:

Gentiana Lutea, Arthemisia absinthium,Taraxacum officinale активують одночасно видільну, травну і детоксикаційні функції системи печінки і підшлункової залози. Стимулюють рухову активність верхніх відділів шлунково-кишкового тракту при здутті, зниженому апетиті, нудоті. Nux vomica доповнює вище перераховані функції особливо при порушеннях як наслідок стресу, нейротоксичності.

Практичне застосування:
  • токсична дія медикаментозної (хіміотерапія) терапії, алкоголю 10 драже 3 рази на день, тривалість від 7 днів до місяця.
  • хронічна слабкість травлення як наслідок пережитої стресової ситуації, 10 драже 3 рази на день, від 7 днів до місяця.
  • гастро-езофагальний рефлюкс, 7 драже за 15 хв до їжи, тривалість від 1 до 6 місяців.
  • гостра слабкість травлення на тлі кишкової інфекції в гострій стадії, 7-10 драже 3 рази на день, тривалість застосування в залежності від поліпшення стану, від тижня до місяця.
  • навантаження на систему травлення в результаті прийому їжі у великій кількості у вечірній час, 7-10 драже за 15 хв до їжі.
  • в педіатрії при гострій і хронічній нежиті на тлі слабкості травлення, поганому апетиті, схильності до анемії, глистових інвазіях, 5-7 ін 3 рази на день за 15 хв до їжі, тривалість застосування від 1 до 3 місяців.
Список використаної літератури

“Das Bild des Menschen “ 1956 Otto Wolf.
“Heilpflanzen”2018 Markus Sommer.
“Individuelle Padiathrie” 2018 Soldner/Stellman
“Vademecum Anthroposophische Arzneimittel”
2017-2018 der Merkurstab.

Відкрийте для себе різноманітність ліків
WALA