Нежить

Більше, ніж просто закладений ніс

Нежить – або медичною мовою риніт – це справжнє втілення застуди. Водночас, нежить, так само, як кашель, є лише симптомом. Він являє собою закладеність носа та виділення секрету. Наскільки нежить неприємний, настільки ж він переважно безпечний. Однак ігнорувати риніт не можна, адже разом зі слизом віруси, що спричиняють застуду, можуть потрапити далі в організм і спровокувати запалення навколоносових пазух. До того ж, нежить – це певна підказка, яка здебільшого свідчить про те, що вам треба більше дбати про себе, адже тіло бореться із зовнішніми негативними впливами. Тож підтримайте свій організм під час нежитю. Дуже корисним буде подбати про баланс тепла в організмі.

Навіщо потрібен нежить?

Слизова оболонка носа не тільки фільтрує повітря, яке ми вдихаємо, але також є вартовим нашого організму. Для постійного контакту із зовнішнім світом природа добре її підготувала: слизова добре зволожена, у ній хороше кровопостачання і вона має потужний імунний захист. Але якщо захисні сили організму перевантажені, на збудники захворювань, наприклад, віруси, що спричиняють застуду, ніс реагує нежиттю. Також з’являються напади чхання, посилення кровообігу, яке відчувається як набряк слизової, та утворюється велика кількість секрету, що має вивести вірус назовні. Отже, нежить – це природний і розумний процес, який можна полегшити, але не зупинити. Наприклад, судинозвужувальні спреї для носа знижують природний захист. При тривалому застосуванні вони навіть провокують набряк слизової носа, хоча нежить вже давно припинився. Тому рекомендується застосовувати такі препарати нетривало, наприклад, перед сном, і загалом лікувати нежить за допомогою натуральних препаратів та перевірених домашніх засобів.

Чому нежить саме у мене і чому саме зараз?

Зараження відбувається далеко не після кожного контакту з вірусами. Але якщо захисні сили організму ослаблені через надмірне перевантаження або переохолодження, можна заразитися респіраторним вірусом. Слизова оболонка носа чутливо реагує на сухе повітря в приміщеннях, де працюють прилади обігріву, на вітер і холод – у такі моменти в ній погіршується кровообіг. Якщо ви замерзли, організм не може забезпечити комфортну температуру в усьому тілі і зменшує кровообіг в кінцівках, у ділянці спини та в носі. Утримувати тепло і жити в гармонії – найкращий спосіб запобігти появі нежитю. Якщо ви вже почали чхати, наша рекомендація – тепло та спокій.

Існує зв’язок між холодними ногами та кровообігом у слизовій оболонці носа. Тому іноді можливо за допомогою теплих шкарпеток або зігріваючої ванночки для ніг запобігти нежитю або його лікувати.

Нежить: легковажне ставлення скасовується

Ніс пов’язаний не тільки з горлом, а й з різними порожнинами в черепі, наповненими повітрям: навколоносовими пазухами та барабанною порожниною в середньому вусі. Тому віруси, що спричинили застуду, можуть потрапити в ці порожнини з носа і спричинити запалення навколоносових пазух (синусит) або запалення середнього вуха (отит). Ось чому до нежитю треба ставитися серйозно і лікувати його. Якщо ніс добре очищується від утвореного секрету, це дає змогу зменшити ймовірність подальшого запалення. У цьому сенсі важливим є правильне очищення носа.

Експрес-курс з очищення носа

Правильне очищення носа – обережне і одностороннє. Спочатку затисніть одну ніздрю і обережно виштовхніть слиз із іншої назовні. Якщо ви будете виштовхувати повітря надто сильно, виникне небезпека, що слиз потрапить під тиском в навколоносові пазухи і там, ймовірно, спричинить запалення.

Що допоможе при нежитю

Що допомагає під час нежитю (риніту)?

  • Інгаляції. Підготуйте миску, в яку налийте півлітра теплої води, додайте туди 5-10 крапель ефірної олії (наприклад, олії хвої). Накрийте голову рушником, вкривши також миску, і вдихайте пару по можливості через ніс, видихаючи через рот. Це допоможе зволоженню слизової, розрідить секрет і сприятиме звільненню дихальних шляхів.
  • Вживання достатньої кількості рідини. Пийте впродовж дня щонайменше два літри негазованої води або чаю, зокрема, трав’яного. Якщо організм отримує достатньо рідини, він може краще захищатися від вірусів, які спричиняють нежить. Це також сприяє розрідженню слизу.
  • Здоровий клімат у приміщенні. Вологе повітря в приміщення позитивно впливає на дихальні шляхи. Якщо ви не маєте зволожувача повітря, поставте ємність з водою на опалювальний прилад або сушарку з мокрою білизною в спальні. Також, будь ласка, не забувайте регулярно провітрювати приміщення.
  • Теплі ноги. Тримати ноги в теплі можна не тільки за допомогою вовняних шкарпеток. Ванночка для ніг також допоможе зберегти тепло і зігріти все тіло. У неї можна додати 10% олію евкаліпту.
Препарати WALA, які можуть допомогти

При нежитю з великою кількістю слизу та виділень з носа свою ефективність довів препарат WALA Агропірон Глобулі Велаті. У цьому препараті рослинні екстракти пирію повзучого (Agropyron repens) та кульбаби (Taraxacum officinale) сприяють нормалізації надмірного виділення слизу та допомагають м’яко зменшити нежить.

Що допомагає під час нежитю (риніту)?

  • При сильних, невизначених або тривалих скаргах.
  • Якщо температура тіла піднялася вище 39˚С або тримається більше трьох днів.
  • При болях або відчутті тиску в голові або обличчі, особливо під час нахилянь.
  • Якщо виділення з носа гнійні або з кров’ю.
  • Якщо впродовж тижня нежить не зменшився.

Відкрийте для себе різноманітність ліків
WALA