Біль в горлі

Типові передвісники застуди

Якщо з’явилося відчуття дряпання в горлі, найімовірніше, починається застуда. Так відбувається, тому що віруси, які є збудниками застуди, потрапляють в організм через слизові оболонки носа, ротової порожнини та горла. Тож у біль у горлі – одна з перших ознак того, що тіло опирається, реагуючи на потрапляння вірусу запаленням. Якщо вчасно звернути увагу на цей сигнал, можна ефективно підтримати захисні сили організму і позитивно вплинути на перебіг застудного захворювання.

Можливо, ви взяли на себе забагато?

Біль у горлі – це класичний симптом застуди. Він виникає тоді, коли баланс тепла в організмі порушений і захисні сили не можуть протистояти збудникам захворювання. Це може статися з різних причин. Серед них не тільки такі зовнішні фактори, як холод або надто сухе повітря в приміщенні, але також психологічні причини: стурбованість, стрес або надмірне навантаження. Можливо, через біль в горлі організм підказує вам, що ви взяли на себе забагато. Подаруйте собі можливість відпочити, по можливості спробуйте зменшити навантаження, потіште себе і зігрійтеся. А натуральні препарати допоможуть позбутися болю під час ковтання, дряпання в горлі та скарг на охриплість.

Що допоможе при болю в горлі?

Що допоможе при болю в горлі?

 • Тепло. Йдеться не тільки про теплий шарф навколо шиї, який добре допомагає зберігати тепло, але також про зігрівання ніг. Адже імунна система може лише тоді працювати без збоїв, якщо все тіло повністю відчуває тепло.
 • Зволоження слизових оболонок. Вживайте достатньо рідини, бажано кімнатної температури – негазовану воду або чаї. Провітрюйте приміщення, в якому знаходитеся, і зволожуйте в ньому повітря. Це допоможе заспокоїти запалені слизові оболонки та підвищить їхню здатність захищатися від дії вірусів, які спричиняють застуду.
 • Бережіть голос. Якщо запалення зачепило також голосові зв’язки або гортань, біль у горлі може доповнюватися охриплістю. У такому випадку слід якомога менше розмовляти, щоб запалення в ділянці горла могло швидше минути. Шепотіння – не альтернатива, адже коли ми шепочемо, голосові зв’язки напружуються сильніше, ніж при звичайній силі голосу.
Препарати WALA, які можуть допомогти

Шавлія (Salvia officinalis) має здатність зменшувати запалення. У поєднанні з ехінацеєю (Echinacea pallida) та календулою (Calendula officinalis) шавлія у препараті WALA Echinacea Mund- und Rachenspray зменшує біль у горлі. Крім того, допоможуть драже WALA Apis Belladonna Globuli velati – комплексний препарат, який містить беладону звичайну (Atropa belladonna) та медову бджолу (Apis mellifica). Цей препарат застосовують при гострому болю в горлі.

Лимонний компрес

Цей простий компрес ефективно допомагає зменшити скарги на біль у горлі. На відміну від багатьох інших компресів, його роблять не теплим, а прохолодним, приблизно на 2˚С нижче температури тіла, або взагалі холодним.

 1. Слід взяти носовичок або шматок бавовняної чи шовкової тканини такого ж розміру, занурити його в невелику ємність прохолодної або холодної лимонної води (1 столова ложка лимонної олії, змішаної з 2 столовими ложками молока кімнатної температури або сік половини лимона на 500 мл води).
 2. Тканину, змочену в лимонній воді, покласти на шию спереду, так, щоб вона не торкалася шийних хребців.
 3. Усю шию замотати вовняним шарфом і залишити компрес діяти на півгодини.
 4. Вологу тканину прибрати, обгорнути шию сухим шарфом і тримати в теплі.
Біль у горлі: коли звертатися до лікаря?

Зазвичай біль у горлі свідчить про застуду, але також може бути симптомом скарлатини або мононуклеозу. Крім того, через запалену слизову оболонку можуть потрапити бактерії, які спричиняють запалення мигдаликів. Тож слід звернутися до лікаря, якщо:

 • ви маєте сильні, невизначені або тривалі скарги
 • якщо мигдалики вкрилися жовтим або сірувато-білим нальотом
 • якщо маєте дуже сильний біль в горлі при ковтанні або цей біль виникає тільки з однієї сторони горла
 • якщо набухли або дуже болять лімфовузли
 • якщо температура тримається більше трьох днів або піднялася вище 39˚С

Відкрийте для себе різноманітність ліків
WALA