Якщо з’явилося відчуття дряпання в горлі чи болить горло при ковтанні, найімовірніше, починається застуда. Цей симптом з’являється тому, що віруси, які є збудниками застуди, потрапляють в організм через слизові оболонки носа, ротової порожнини та гортані . Тож біль у горлі – одна з перших ознак того, що тіло опирається вірусній інфекції, реагуючи запаленням. Якщо вчасно звернути увагу на цей сигнал, можна ефективно підтримати захисні сили організму, позитивно вплинути на перебіг застудного захворювання й зменшити сильний біль у горлі.
Біль у горлі – класичний симптом застуди. Він виникає, коли захисні сили не можуть протистояти збудникам захворювання. Це може статися з різних причин. Серед них не тільки такі зовнішні фактори, як холод або надто сухе повітря в приміщенні, але також психологічні причини: стурбованість, стрес або надмірне психологічне чи фізичне навантаження. Можливо, болі в горлі – це підказка організму про те, що ви взяли на себе забагато. Подаруйте собі можливість відпочити, спробуйте зменшити навантаження, потіште себе, подбайте про те, щоб тілу було тепло. А натуральні препарати допоможуть зменшити біль у горлі при ковтанні, позбутися першіння в горлі та охриплості голосу. Усі ці методи в комплексі особливо ефективні, якщо горло тільки починає боліти.

Що робити, якщо болить горло?
- Тепло. Це не тільки про теплий шарф навколо шиї, який допомагає зберегти тепло Йдеться також про зігрівання ніг. Адже імунна система може лише тоді працювати без збоїв, якщо все тіло повністю відчуває тепло.
- Зволоження слизових оболонок. Вживайте достатньо рідини, бажано кімнатної температури, обирайте негазовану воду або чай. Провітрюйте приміщення, в якому знаходитеся, і зволожуйте в ньому повітря. Це допоможе заспокоїти запалені слизові оболонки та підвищить їхню здатність захищатися від дії вірусів, які спричиняють застуду. Якщо болить горло, зволоження повітря допомагає зменшити інтенсивність неприємних відчуттів.
- Бережіть голос. Якщо у вас не просто болить горло при ковтанні, і запалення зачепило також голосові зв’язки або гортань, біль у горлі може доповнюватися охриплістю. У такому випадку слід якомога менше розмовляти, щоб запалення швидше минуло. Шепотіння – не альтернатива, адже коли ми шепочемо, голосові зв’язки напружуються сильніше, ніж при звичайній силі голосу.
Драже WALA Aпіс/Беладона Кум Меркурі – комплексний препарат, який містить беладону звичайну (Atropa belladonna) та медову бджолу (Apis mellifica). Цей препарат застосовують при гострому болю в горлі.

Цей простий компрес ефективно допомагає зменшити скарги на біль в горлі. На відміну від багатьох інших компресів, його роблять не теплим, а прохолодним, приблизно на 2˚С нижче температури тіла, або взагалі холодним.
- Слід взяти носовичок (також підійте шматок бавовняної чи шовкової тканини такого ж розміру), занурити його в невелику ємність прохолодної або холодної лимонної води (1 столова ложка лимонної олії, змішаної з 2 столовими ложками молока кімнатної температури або сік половини лимона на 500 мл води).
- Тканину, змочену в лимонній воді, покласти на шию спереду, так, щоб вона не торкалася шийних хребців.
- Усю шию замотати вовняним шарфом і залишити компрес діяти на півгодини.
- Вологу тканину прибрати, обгорнути шию сухим шарфом і тримати в теплі.
Зазвичай біль у горлі свідчить про застуду, але також може бути симптомом скарлатини чи мононуклеозу. Крім того, через запалену слизову оболонку можуть потрапити бактерії, які спричиняють запалення мигдаликів. Тож слід звернутися до лікаря, якщо:
- ви маєте сильні, невизначені або тривалі скарги
- якщо мигдалики вкрилися жовтим або сірувато-білим нальотом
- якщо дуже сильно болить горло або біль у горлі при ковтанні виникає тільки з однієї сторони
- якщо збільшились або дуже болять лімфовузли
- якщо температура тримається більше трьох днів або піднялася вище 39˚С