Шкіра людини

Така велика й сильна, ніжна і вразлива

Шкіра – не тільки найбільший, але й надзвичайно важливий орган в тілі людини, адже вона виконує багато функцій: дихання, захист, поглинання сонячних променів, реакція на зовнішні стимули, регуляція температури та контакт із зовнішнім світом. Шкіра – це те, що, так би мовити, поєднує зовнішнє і внутрішнє. Вона є досить чутливою до контакту, тож це часто призводить до подразнень і травм. Саме тому виникають подряпини, висипання, синці, опіки та шрами.

Але кожен має змогу переконатися в тому, як добре шкіра вміє самозцілюватися та оновлюватися. Завдяки нашим порадам ви зможете допомогти своїй шкірі в цих процесах.

Факти про шкіру

  • Площа шкіри становить півтора-два метри, що робить її найбільшим органом тіла людини, а вага від 10 до 12 кг – найважчим.
  • Вона вкриває все тіло, водночас є органом захисту та відчуттів, а також учасником обмінних процесів.
  • Шкіра складається із трьох шарів: захисний верхній шар (епідерміс), дерма, яка виконує функції живлення та стабілізації, а також підшкірна клітковина, яка накопичує тепло та енергію.
Шкіра як дзеркало душі

Шкіра багато може сказати про людину. Шкіра обличчя червоніє від збудження або стає блідою від страху, свербить від підвищеної нервозності – усе це говорить про внутрішні стани. Вислови на кшталт “бути товстошкірим” теж є характеристикою внутрішнього стану людини. “Суб’єктивно шкіра важливіша для людини, ніж для її внутрішніх органів”, – говорить доктор медицини Людер Яхенс, лікар-дерматолог, який також отримав освіту в галузі антропософської медицині. “Тому існує так багато висловів, у яких шкіра постає як втілення усього існування людини. Людина, наприклад, рятує свою шкуру, а не свій шлунок”.

На що реагує шкіра

Шкіра реагує не тільки на зовнішні подразники, а й на внутрішні стани. І саме тому важко буває визначити, чому виникло подразнення шкіри або запалення. Його спричинили речовини в мийних засобах або гелі для душу? Або це страх перед іспитом? На шкіру треба дивитися цілісно. Такий цілісний підхід властивий для антропософських препаратів WALA.

Відкрийте для себе різноманітність ліків
WALA