Шкіра – не тільки найбільший, але й надзвичайно важливий орган в тілі людини, адже вона виконує багато функцій: дихання, захист, поглинання сонячних променів, реакція на зовнішні стимули, регуляція температури та контакт із зовнішнім світом. Шкіра – це те, що, так би мовити, поєднує зовнішнє і внутрішнє. Вона є досить чутливою до контакту, тож це часто призводить до подразнень і травм. Саме тому виникають подряпини, висипання, синці, опіки та шрами.
Але кожен має змогу переконатися в тому, як добре шкіра вміє самозцілюватися та оновлюватися. Завдяки нашим порадам ви зможете допомогти своїй шкірі в цих процесах.

- Площа шкіри становить півтора-два метри, що робить її найбільшим органом тіла людини, а вага від 10 до 12 кг – найважчим.
- Вона вкриває все тіло, водночас є органом захисту та відчуттів, а також учасником обмінних процесів.
- Шкіра складається із трьох шарів: захисний верхній шар (епідерміс), дерма, яка виконує функції живлення та стабілізації, а також підшкірна клітковина, яка накопичує тепло та енергію.
Шкіра багато може сказати про людину. Шкіра обличчя червоніє від збудження або стає блідою від страху, свербить від підвищеної нервозності – усе це говорить про внутрішні стани. Вислови на кшталт “бути товстошкірим” теж є характеристикою внутрішнього стану людини. “Суб’єктивно шкіра важливіша для людини, ніж для її внутрішніх органів”, – говорить доктор медицини Людер Яхенс, лікар-дерматолог, який також отримав освіту в галузі антропософської медицині. “Тому існує так багато висловів, у яких шкіра постає як втілення усього існування людини. Людина, наприклад, рятує свою шкуру, а не свій шлунок”.
Шкіра реагує не тільки на зовнішні подразники, а й на внутрішні стани. І саме тому важко буває визначити, чому виникло подразнення шкіри або запалення. Його спричинили речовини в мийних засобах або гелі для душу? Або це страх перед іспитом? На шкіру треба дивитися цілісно. Такий цілісний підхід властивий для антропософських препаратів WALA.