Довідник з антропософської медицини

Цілюще доповнення класичної медицини

Антропософська медицина є офіційно визнаним у Німеччині методом лікування, яке цілісно підходить до зцілення людини. Вона розглядається не як альтернатива класичній медицині, а як доповнення до неї.

Тому лікарі, що практикують методи антропософської медицини, мають повну медичну освіту, а також проходять мінімум трирічне навчання антропософскому напрямку. Це дає можливість фахівцям використовувати методи сучасної діагностики, інтенсивну терапію або традиційні лікарські засоби, а також розширювати їх за допомогою антропософських препаратів та видів терапії. Вони включають арт-терапію, рухову терапію, можливості зовнішнього впливу – такі, як обгортання і ванни, рекомендації з харчування.

Антропософская медицина – цілісна концепція

Антропософская медицина – це цілісний медичний підхід, який враховує тілесний, психологічний та духовний початок. Завдяки всебічному стимулюванню власної здатності організму до самозцілення, хвора людина повертається до стану баланса здоров’я.

Що таке здоров’я?

З точки зору антропософської медицини, протягом усього життя людина знаходиться в постійному русі між здоров’ям і хворобою. Обидві крайнощі пов’язані між собою. Розвиток хвороби вказує на порушення балансу. Здоров’я – це стан, при якому тіло, психологічний стан перебувають в індивідуальній рівновазі.

Минуле і сьогодення антропософської медицини

Походження антропософської медицини

Напрямок антропософської медицини близько 100 років тому заснували Рудольф Штайнер і Іта Вегман. Філософ-візіонер і молода лікар розробили концептуальну основу і відповідні їй препарати. До числа піонерів в області антропософської медицини належить також хімік Рудольф Хаушка. Зацікавлений Штайнером, він вивчав ритмічні процеси і в 1935 році розробив спосіб виробництва, при якому рослинні екстракти вдавалося зберігати без додавання спирту. Так з’явилася компанія WALA, а разом з нею був закладений фундамент зростаючої скарбниці антропософських лікарських засобів, які сьогодні використовують багато фармацевтів і лікарів різних спеціальностей в усьому світі.

У Німеччині з 1976 року антропософська медицина виділена в окремий терапевтичний напрямок, а з 1989 року визнано офіційним напрямком у медицині.

Індивідуальна допомога людям

Кожна людина індивідуальна – в тому числі, в хворобі. Тому антропософська медицина не використовує стандартного лікування, а приймає до уваги поточну життєву ситуацію і характерні особливості пацієнта. Для цього в розпорядженні безліч терапевтичних форм і медикаментів – звичайних і антропософських.

Антропософські лікарські засоби

Завдяки антропософским лікарським засобам розширюються можливості лікування для лікарів і пацієнтів. Існує безліч препаратів, для виготовлення яких використані речовини мінерального, тваринного та рослинного походження – наприклад, золото, бджоли чи горобина. Деякі з цих речовин застосовуються в гомеопатії і фітотерапії. Особливість антропософської медицини – у виборі діючих речовин, їх обробці і поєднанні. Завдяки цьому отримаємо особливу якість.

Вибір діючих речовин

Активні речовини є основою наших лікарських препаратів – тому їх якість надзвичайно важлива. Вона включає багато аспектів, у тому числі походження, чистоту, життєздатність і природу субстанції. WALA за можливістю використовує рослини з біологічно культивованих врожаїв або з контрольованого дикого збору. Крім того, рецептура визначає, чи повинні використовуватися рослини повністю, або тільки їх частини, наприклад, квіти, насіння або коріння. Якщо мова йде про використання мінералів, до уваги беруться умови видобутку і породи, що є поруч.

Що говорить рослина

Форма рослини, його запах, смак, а також місце і час, де воно росте або приносить плоди, дає уявлення про його дії.

Композиція діючих речовин

Типові для антропософскої медицини препарати, що поєднують кілька діючих речовин в одній композиції – про це свідчить слово “comp.” в описі товарів. Композиція – це завжди більше, ніж просто сума різних компонентів окремо. Завдяки їм з’являється нова медична (лікувальна, цілюща) цілісність, яка може протистояти хворобі різнобічно і гуманно.

Підготовка діючих речовин

Натуральну сировину можна обробляти по-різному: мінерали подрібнюються механічним способом, ефірні олії одержують шляхом перегонки, рослини кип’ятять або обробляють в теплому маслі – це лише кілька прикладів. Компанія WALA застосовує особливий ритмічний процес для отримання водних настоянок – так званих первинних настоянок цілющих рослин. Ці настоїянки використовуються в різних рецептурах і формах препаратів. Компанія WALA пропонує препарати для вживання всередину (гранули, свічки або ін’єкції), а також мазі, олії, есенції та інші форми для зовнішнього застосування.

Відкрити цілющі сили природи
“Речовини, отримані з природи, містять в собі всі цілющі якості. Цей потенціал, тим не менш, повинен бути взятий під контроль і сфокусований людиною в рамках фармацевтичного процесу. Адже природа не надає ліків як таких, вона дає лише можливості. А людина створює з цього ліки. Він створює міст між природою і людиною ”
Аннетте Греко, керівник Galenischen Entwicklung компанії WALA

Відкрийте для себе різноманітність ліків
WALA